Prof.Dr.Gülay Barbarosoğlu Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’nda Konuştu.

13 Nisan 2013 günü Haliç Kongre Merkezi’nde sektöründe farklı, özgün ve başarılı bir uygulama ortaya koyan kuruluşların hikâyelerini paylaşabilecekleri, yeni girişim ve projelere ilham verecek bir platform oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz “Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’nda konuklarımızdan biri olan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Gülay Barbarosoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

IBPF2

Rektör Barbarosoğlu’nun konuşma metni aşağıda yer almaktadır:

“Saygıdeğer Bakanım,
Değerli Konuklarımız,

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı tarafından düzenlenen İkinci Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’na hoş geldiniz.
Boğaziçi Üniversitesi camiasının değerli mensuplarını ve dostlarını burada bir arada görmekten mutluluk duyuyorum. Bu birliktelik, çeşitli etkinliklerle üniversitemizin 150. kuruluş yılını kutladığımız bu günlerde daha bir anlamlı, daha bir değerli…

Bu forumda, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının yüksek performans göstermelerini ve özgün bir farklılık ortaya koymalarını mümkün kılan iyi yönetim uygulamalarını irdelemek; bunların Türkiye için bir örnek teşkil etmesine katkıda bulunmak için bir aradayız.
Bu yıl ikincisi düzenlenen forumda özel sektörden hem ulusal ve uluslararası bazı örnekler, hem de toplumsal gelişimde bugün büyük bir rol üslenmiş olan sivil toplum kuruluşlarımızdan bazı iyi uygulamalarla tanışacağız.

Özellikle son yıllarda büyük bir ekonomik büyüme ve toplumsal gelişim performansı gösteren ülkemizin bu değerli örneklerinin farklı platformlarda tanıtılması çok önemlidir.

Bu nedenle, mezunlarımızın öncülüğünde, Boğaziçi Yöneticiler Vakfının bu deneyim paylaşımına ev sahipliği yapmasından gurur duyuyorum.
Boğaziçi Üniversitesi geçmişten bu yana Türkiye’ye önemli hizmetlerde bulunan çok sayıda mezunlar verdi, Türkiye’nin dünyaya bakan yüzü oldu.

Bu misyonun önümüzdeki dönemde de bütün paydaşlarımızın işbirliğiyle, artarak devam edeceğine tüm kalbimle inanıyor, bu forumu da misyonumuzu tamamlayan bir etkinlik olarak görüyorum. Her geçen gün çıtayı yükselterek, topluma ve insanlığa daha iyi hizmet için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.

Önümüzdeki yıllarda Boğaziçi Üniversitesi’nin hem Türkiye’ye vizyon katan, bölgenin en önemli bir sosyal bilimler merkezi olmasına; hem de sanayi-üniversite işbirliğinde örnek gösterilecek uygulamalara imza atmasına odaklandık.

Akademik yaşamın her anlamda toplumsal yaşama entegrasyonu büyük önem taşıyor. Bunda öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında üniversitemizi toplumla bütünleştiren, köprü kuran faaliyetlerde bulunmaları da son derece önemli bir nokta.

Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’nu düzenleyen Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın hem mezunlarımıza ve hem de öğrencilerimize çok önemli hizmetleri; nitelikli programları olduğunu biliyorum. Öğrencilerimizin, daha doğrusu mezunlarımızın kurduğu Boğaziçi Yöneticiler Vakfı, özveriye, gönüllülükle önemli ve başarılı işler yapmıştır. Boğaziçi Yöneticiler Vakfının başarılarının devamını, Türkiye’nin dinamizmini, gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşma gayretimizi destekleyecek daha birçok etkinliklere imza atmasını diliyorum.

Foruma katılan konuklarımıza; konuşmaları ve sunumlarıyla bize yeni ufuklar açacak konuşmacılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.
Gelecek yıl Üçüncü Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumu’nda buluşmak umuduyla verimli, öğretici, yol gösterici bir toplantı diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Rektörümüz’ün ardından Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün konuşma yaptığı forumda, sırasıyla yapılan Özel Sektör Oturumu ve STK Oturumu’nda alanında uzman ve özgün yönetim uygulaması sahibi seçkin konuklarımızın sunumlarını dinledik.

 

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.