Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde Sabah Namazı Buluşması ve Mimar Sinan’ın İzinde Gezi Programı için Buluşuyoruz

17 Nisan Pazar günü Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu ve Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu işbirliğinde düzenlenen Sahur ve Gezi Programı için buluşuyoruz.

Sahur için Aziz Mahmut Hüdayi Camii Aşevi’ne gidiyoruz. Aziz Mahmut Hüdayi Camii’nde Sabah namazı eda edildikten sonra Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde Mimar Sinan’ın erken döneminde yapmış olduğu Mihrimah Sultan Camiine gezimiz olacaktır.

Mihrimah Sultan Camii’nin devamında Kuşkonmaz Camii olarak da bilinen 1580 yılında Şemsi Ahmed Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Şemsi Paşa Camiine doğru yol alınacaktır. Şemsi Paşa Camii sonrasında gezimiz sona erecek olup Kuzey Kampuse servisimiz olacaktır.

Sahur ve Gezi Programı’na siz değerli öğrenci, mezun ve mensuplarımızı bekliyoruz.

Katılım kontenjanla sınırlıdır.
Katılım teyidi vermek için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Program Akışı
03.40 Servis Hareket (Kuzey Kampus kapısı kalkış)
04.00 Sahur – Aziz Mahmud Hüdayi Camii Aşevi (Türbenin Yanı)
05.00 Sabah Namazı – Aziz Mahmud Hüdayi Camii
05.30 Mihrimah Sultan Camii
06.00 Şemsi Paşa Camii
06.30 Servis Hareket (Kuzey Kampus kapısı varış)

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Kimdir?

1968 tarihinde Giresun’da doğan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine alan Kızıltoprak, 2001 yılında da Marmara Üniversitesi’nden doktora derecesini almıştır. 2013 – 2018 yılları arasında TİKA’da Tunus Program Koordinasyon Ofisi (PKO) Koordinatör Yardımcılığı, Libya, Özbekistan ve Macaristan PKO Koordinatörü görevlerini üstlenmiştir. Mısır’da Osmanlı’nın Son Yüzyılı, Mısır’da İngiliz İşgali; Osmanlı’nın Diplomasi Savaşı: 1882- 1887, II. Abdülhamid’in Dış Politikası ve Taşöz Operasyonu, Important Documents Of Ottoman Egyt; From Muhammad Ali to Husayn Kamil-15 Numaralı Mühimme-i Mısır Defteri: Mehmed Ali Paşa’dan Hüseyin Kamil’e Mısır Siyasi Tarihinin Önemli Belgeleri başlıklı kitapları basılmıştır. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu (ÖİK)
Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu (FSM)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.