Psikiyatrist Yazar Mustafa Ulusoy ile Film Okumaları Devam Ediyor

Film Okumalarına Gizli Bir Yaşam filmi ile devam ediyoruz.

18 Mart Cuma günü saat 21.00’de Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Sümeyye Ebrar Budak moderatörlüğünde Psikiyatrist Yazar Mustafa Ulusoy ile birlikte Gizli Bir Yaşam- A Hidden Life filminin okumasını gerçekleştireceğimiz etkinliğimize davetlisiniz. Program öncesinde filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

Program online platformda olacaktır; programa ait Zoom linkinin size iletilebilmesi için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Mustafa Ulusoy Kimdir?

1965 yılında Sungurlu’da doğan Mustafa Ulusoy, temel eğitimini bu şehirde aldıktan sonra lise öğrenimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamladı. 1982’de girdiği İÜ Çapa Tıp Fakültesini 1988’de bitirdi, 1993 yılında da psikiyat-ri uzmanı oldu. 1999 yılından beri, kendi ofisinde terapilerini sürdürmektedir. Temel çalışma alanı Kognitif ve Varoluşçu Psikoterapiler olan Ulusoy’un ulusal ve uluslararası kongre-lere sunduğu, özellikle kognitif psikoterapiyle ilgili mesleki çalışmaları vardır. Ülke içinde ve dışında, psikiyatri dergilerinde makaleler neşretmiştir.

Yazarın ilk kitabı olan Nietzsche ve Babaannem 1998 yılında yayınlandı. Ardından Ay Terapisi isimli öykü kitabına ve aşk konusunda farklı açılımlarıyla adından söz ettiren ‘’İnsanın Temel Acıları Üçlemesi’’nin ilk romanı olan Aynalar Koridorunda Aşk’a imza attı. 2006 yılında deneme kitabı Yakınlık’ı kaleme alan yazar, 2008 yılında ‘’İnsanın Temel Acıları Üçlemesi’’nin ikinci kitabı, Giderken Bana Bir Şeyler Söyle romanını tamamladı. Ulusoy’un 2011’de Dünyanın Üç Yüzü 2014′ deEvlilikler Yalnızlıklar Umutlar‘ı yayımlandı. 2017’de yayımlanan Hayat Apartmanı romanını yazdı. 2018’de Bir Kere Daha Son isimli deneme kitabı okuyucuyla buluştu. 

Ulusoy, editörlüğünü İbrahim Abu-Rabi’nin yaptığı ve Suny Press (State University of New York Press) tarafından Amerika’da İngilizce olarak yayınlanan Spiritual Dimensions of Bediuzzaman Said Nursi’s Risale-i Nur adlı kitabın yazarlarından biridir.

Yazın çalışmalarının yanı sıra, iki buçuk yıl boyunca, özgün formatıyla bir ilke imza atan Film Şeridi isimli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Amerika Psikiyatri Birliği (American Psychiatric Association) uluslar arası üyesidir. Mustafa Ulusoy, evli ve üç çocuk babasıdır ve İstanbul’da yaşamaktadır.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu (FSM)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.