Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde Sabah Namazı ve Yeditepe Bienali Gezi Programı için Buluşuyoruz

Sabah Namazı için Sümbül Efendi Camii’ne gidiyoruz. Sonrasında Yeditepe Bienalina gezi yapılacaktır.

6 Mart Pazar günü Sümbül Efendi Camii’ne gidiyoruz. Gidiş ve dönüş için Boun Kuzey Kapıdan servisimiz olacaktır. Sabah namazı eda edildikten sonra kahvaltı yapılacaktır.

Sonrasında 2. Yeditepe Bienali, İstanbul’u güneybatıdan çevreleyen kara surları ve kuleler topluluğu ile Yedikule Hisarına, Nuruosmaniye Camii mahzenine ve Eyüp’e gezimiz olacaktır.

Bu güzel sabah namazı ve gezi programımızda Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak bizlere rehberlik edecektir. Geziyi kaçırmak istemeyen tüm öğrenci ve mezunlarımızı programımıza bekliyoruz.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Kimdir?

1968 tarihinde Giresun’da doğan Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesine alan Kızıltoprak, 2001 yılında da Marmara Üniversitesi’nden doktora derecesini almıştır. 2013 – 2018 yılları arasında TİKA’da Tunus Program Koordinasyon Ofisi (PKO) Koordinatör Yardımcılığı, Libya, Özbekistan ve Macaristan PKO Koordinatörü görevlerini üstlenmiştir. Mısır’da Osmanlı’nın Son Yüzyılı, Mısır’da İngiliz İşgali; Osmanlı’nın Diplomasi Savaşı: 1882- 1887, II. Abdülhamid’in Dış Politikası ve Taşöz Operasyonu, Important Documents Of Ottoman Egyt; From Muhammad Ali to Husayn Kamil-15 Numaralı Mühimme-i Mısır Defteri: Mehmed Ali Paşa’dan Hüseyin Kamil’e Mısır Siyasi Tarihinin Önemli Belgeleri başlıklı kitapları basılmıştır. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Rektör Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu (FSM)
Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu (ÖİK)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.