Şenlendirme Projemiz Kapsamında Cizre’ye İkinci Ziyaret Gerçekleştirildi

“Çiçek gibi açtım ben bugün,

Ölene dek benle olasın.”

-Cizre’den bir velimiz

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Yiğitlik Meydanlarından biri olan Cizre Birlik ve Kardeşlik Kervanı 8-10 Şubat tarihleri arasında  Cizre’ye ikinci ziyaretini gerçekleştirdi. Cizre’yi şenlendirmek gayesi güden 11 kişilik öğrenci grubu dualarla uğurlandıkları Cizre’de öğrenciler, öğretmenler ve ailelerle bir araya geldi. İnsan olma davasında, ülkesine hizmet etmek isteyen gençlerimiz hamilik yaptığı öğrencilerle buluşmaktan büyük keyif aldı. Öğrenci grubumuza Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi Esma Bendez eşlik etti.

cs10

8 Şubat Cuma günü, öğleden sonra Cizre’ye varan hamiler, öğretmen evinde Hacı Fettah Kadooğlu öğrencileriyle buluştu. Yarım saatlik hasret giderme ve birebir görüşmenin akabinde öğrenciler için hazırlamış oldukları etkinlikleri gerçekleştirdiler. Bu etkinliklerden ilki olan bilgi yarışması dört grup halinde yapıldı ve kazanan gruba hediyeleri verildi. Ardından, münazara düzenlendi. Bir saatlik münazara sonrası, yarım dönem boyunca gerçekleştirilen kitap tahlillerinin sonunda gönderilen yazıların değerlendirmesini yapan kitap komisyonu ilk 3’e giren öğrencilere isimlerinin yazılı olduğu mühürleri hediye etti. Hamilerden bir grup etkinliklerle ilgilenirken, diğer bir grubumuz kaymakamı makamında ziyaret ettiler.

cs11

Öğrencileri evlerine uğurlayan hamilerimiz, akşam yemeği için Cizre Kızılay ekibinin davetine icabet ettiler. Aynı yemekte, öğretmenler ve okul müdürüyle bir araya gelindi. Hamiler, yemek sonrası Cizre’nin ileri gelen iş insanları ve Cizre Kızılay Başkan Yardımcısı Sn. Ömer Faruk Yıldırım ile makamında buluştular.

cs5

cs14

cs17

İkinci gün, üç gruba ayrılan hamilerimiz köylerde ikamet eden öğrenci ailelerini ziyaret etmek üzere yola koyuldular. Üç farklı istikamette ( Silopi, Nusaybin, Şırnak) öğlene kadar süren ev ziyaretlerini gerçekleştirdiler. Ailelerin göstermiş olduğu misafirperverlik karşında duygulanan hamilerimiz mutluluklarını gizleyemediler. Ailelere kendilerini tanıtan hamilerimiz, Cizre’ye geliş gayeleri hakkında bilgi verdiler. Öğleden sonra, ziyaretlere ilçede devam edildi.  Ekibimiz, akşam yemeği için bir öğrencimizin evinde toplandı. Gün bitiminde, hamilerimiz  gerçekleştirilen faaliyetlerin değerlendirmesini yaptılar. 10 Şubat Pazar Günü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Sefinç’le yapılan kahvaltı sonrası ekibimiz Cizre’den ayrıldı.

Gönül birdir aşk da bir olmalı, aşıklara bir sevgili yeter,

Kıble de bir olmalı, gönüllere gönülçelen bir sevgili yeter.

Melaye Ciziri

Selametle…

Haber:  Halime Demirayak- PDR’20 / Esma Orhan-Tarih’20

Platformunuzu seçin ve paylaşın.