Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Mezun-Öğrenci Buluşmamıza Davetlisiniz

Mezun-Öğrenci Buluşmaları, mezunlarımızın öğrencilik yıllarından kariyer basamaklarını nasıl çıktıklarına değin deneyim paylaşımlarının yapılacağı ve muhabbetin geliştirileceği bölüm bazlı buluşmalardır.

20 Mart Pazar saat 10.00’da, İÜ Araştırma Görevlisi Zehra Çelik, FSMÜ İktisadi ve İdari Bil. Fakültesi Dekanı Lokman Gündüz, SunExpress Uluslararası İlişkiler Müdürü Ali Yaşar Aydoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Mezun-Öğrenci Buluşması vakıf merkezinde gerçekleşecektir. Buluşmamızda kahvaltı ikramımız olacaktır.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrenci ve mezunlarını programımıza davet ediyoruz.

Katılım teyidi vermek için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Zehra Çelik Kimdir?

2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Şehir Üniversitesinde yüksek lisansa başladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Erasmus programı vasıtasıyla bir dönem Belçika’nın Gent Üniversitesinde bulundu. 2019 yılında İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine başladı. Şuan doktora eğitiminin yanı sıra aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

Lokman Gündüz Kimdir?

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümününden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde bankacılık doktorasını tamamladı. 1990-1992 yıllarında T.C. Ziraat Bankası’nda Mali Tahlil Uzmanı ve 1993-1999 yıllarında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 2000-2005 arasında Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı ve İşletme Bölümü Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Dr. Lokman Gündüz, Yapı ve Kredi Bankası’nda 2004 yılında Denetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. 2005-2017 yıllarında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi (Yönetim Kurulu) Üyesi olarak görev yaptı. 2013-2017 yıllarında merkezi Kuala Lumpur’da bulunan International Islamic Liquidity Management Corporation adlı şirkette TCMB adına Risk Yönetim Komitesi Üyeliğinde bulundu. Profesyonel kariyer süresince Boğaziçi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde ders vermeye devam etti. Dr. Gündüz, Ekim 2017-2021 tarihleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi İşletme Bölümünde Profesör (Finans) olarak görev yaptı. İşletme Enstitüsü müdürlüğü ile Uluslararası Finans bölüm başkanlığı görevlerini yürüttü. Nisan 2021’den bu yana Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı olarak görev yapmaktadır.

Ali Yaşar Aydoğan Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat lisans ve MBA İşletme Yüksek Lisans derecelerine sahiptir. Bankacılık, dış ticaret, bilişim, gıda ve tüketim maddeleri pazarlama sektörlerinde, satış-pazarlama ve operasyon alanlarında yöneticilik yaptı. THY A.O.’da 2004-2009 yılları arasında Uluslararası İlişkiler ve Pazarlama-Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı. Halen THY-Lufthansa ortaklığı olan SunExpress’te Uluslararası İlişkiler Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Selam ve Saygılarımızla,

BYV- Boğaziçi Yöneticiler Vakfı

Platformunuzu seçin ve paylaşın.