Yemen’de Neler Oluyor Riad Domazeti İle Konuşuyoruz

“Yemen’de Arap Baharı ile birlikte yaklaşık sekiz yıl önce başlayan kaos, üç yıldır farklı aktörlerin müdahil olduğu askerî çatışmalarla devam ediyor. Ülkede binlerce insan hayatını kaybetti, binlercesi de kayıp ve yaralı. Çatışmalar ve ağır yaşam koşulları sebebiyle Yemen’deki insani durum da alarm veriyor. 29 milyon nüfuslu ülkede 22 milyon kişi insani yardıma muhtaç durumda.

Suriye krizi kadar gündem oluşturmayan Yemen’deki vaziyet, bugün artık ciddi ve ihmal edilemez bir boyuta ulaşmış hâlde.” Riad Domazeti

Yemen’in tarihteki yerini, jeopolitik konumunu, siyasal ve sosyal yapısını kısacası ‘çıkmaz sokak”taki Yemen’i 19 Mart Salı akşamı saat 19.30’da Boğaziçi Konak’ta düzenleyeceğimiz Orada N’oluyor? programında İNSAMER Ortadoğu Araştırmacısı Riad Domazeti ile ele alıyoruz.

Etkinliğimize öğrenci ve mezun tüm arkadaşlarımız davetlidir.

Katılım teyidi için KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

Selam ve saygılarımızla,

BYV-Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu (FSM)

Yer: Boğaziçi Konak

Adres: Fenerli Türbe sk. No:7 Rumelihisarı-İstanbul(Hisar kampüsten100 metre ilerideki sokaktan (Rumelihisarı sahil yolu)sağa giriliyor. Boğaziçi Konak, sağ istikamette ikinci demir kapı)

Riad Domazeti

riadd

Riad Domazeti, Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstütüsü Ortadoğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde bitirdi. Halen aynı üniversitede Doktora çalışmalarını yürütmektedir. İNSAMER İnsani ve Sosyal Araştırmaları Merkezinde Ortadoğu Masasında araştırmalar yapmaktadır. Türkçe, İngilizce ve Arnavutça dillerinde Ortadoğu ile ilgili makaleler yazmaktadır.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.