Dijital Fotoğrafçılık ve Fotoğraf Çekimi Kursu İlgiyle Takip Ediliyor

İSMEK bünyesindeki kurslarımızdan bir diğeri de 10 Kasım’dan itibaren gerçekleştirdiğimiz Dijital Fotoğrafçılık Kursu. Fotoğraf çekimine meraklı olanların ve fotoğraf çekme tekniklerini öğrenmek isteyenlerin bir araya geldiği kursta ilk etapta teorik eğitimler verilmekte.

Fotoğrafçılık kursu tamamlandığında kursiyerlerimizin,  gerekli ortam ve araçlar sağlandığında konuya ve ortama uygun fotoğraf çekebilme, çekim öncesi hazırlıkları eksiksiz yapabilme, ışık ve kompozisyon ilkelerine uygun fotoğraf çekimi yapabilme, çekilen fotoğrafların analizini yapabilme becerilerini kazanmaları hedefleniyor. Dersin girişinde öncelikle fotoğraf makinelerini etraflıca tanıyan kursiyerler, makineleri hakkında teknik bilgiye sahip oluyor ve daha sonra fotoğraf çekimi ile ilgili temel kaideleri öğrenmeye başlıyorlar. Tabii teorik derslerle birlikte Rumelihisarı’nın ve boğazın vermiş olduğu güzel manzara avantajını kullanıp bol bol da uygulamalı fotoğraf çekimi yapılması bu kursun en güzel yönlerinden birisi oluyor.

Boğaziçi Konak’ta, usta öğretici ve fotoğrafçı Emel Özdemir Hanımefendi önderliğinde cumartesi günleri devam eden kursumuz ilgiyle takip ediliyor.  Bizler de kurs bitiminde burada kursiyer öğrencilerimizin eserlerini yayınlamak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.