Dünya Bizim’in Yayıncılık Serüvenini Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erken’den Dinledik

Türkiye’den ve İslam dünyasından öznesinde kültür, sanat ve estetik değerler bulunan 20 binin üzerinde telif habere imza atan Dünya Bizim haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erken’i 16 Aralık Çarşamba günü Boğaziçi Konak’ta Yayıncılık Söyleşisi’nde misafir ettik.

db2

Dünya Bizim, gönüllerinde sanat ve estetik güzelliklere açık kapılar bulunanlara 7 yıldır binlerce kültür sanat haberi sunuyor. Yeni çıkan kitapların hoş kokulu satır aralıklarından inciler deren, önemli adamların yüreklerine dokunan, güzel mekânlardan haberdar eden, hür tefekkürün kalesi dergilere kucak açan portalın on-line kültür sanat haberciliği pek çok kişi gibi Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonumuz’un da ilgisini çekti. Programımızda Dünya Bizim’in içinden pek çok başarı geçen yol hikâyesini haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Bey’den dinledik.

Erken on-line kültür sanat habercilik serencamlarına dair eskilerin efradını cami ayarını mani dedikleri tarzda bir sunum yaptı. Zihinlerimizden geçen pek çok soruyla birlikte “Peki, bunu nasıl yaptınız? Nasıl oldu da hepimizin yolunu en az bir kere kültür sanat portalına düşürmeyi başardınız?” suallerine de vazıh cevaplar verdi.

Dünya Bizim’in on-line yayıncılık sektörüne ürettiği pek çok ilave katma değer var. Dünya Bizim Ansiklopedisi bunlardan sadece biri. Ansiklopedide işlenilen konular yazar bazında sistemli bir şekilde www.dunyabizim.com’a yükleniyor.

db1

Dünya Bizim’in yazarları olup biten hadiselere farklı bakmayı başarabiliyor. Kolunu, elini-eteğini çağdaş medeniyetin kadife görünüşlü öğütücü demir çarklarına kaptıran günümüz insanı etrafındaki güzellikleri; maddi ve manevi değerleri çoğu kez göremiyor, es geçiyor. Muasır insanın gözü gibi gönlü de has kıymetleri bazen fark edemiyor, neyi kaçırdığını, hangi medeniyet umdesinden bihaber olduğunun farkına varamıyor. Bu bağlamda Dünya Bizim’de Mehmet Erken imzasıyla yayınlanan camiamızın öncü isimlerinden, hayırsever doktor Asım Taşer Bey’in içinden ihlas, samimiyet, dava adamlığı, vefa ve mücadele geçen hayat hikayesine ayna tuttuğu mülakatı önemsiyoruz. Mehmet Erken okuyucularına, “Asım Taşer Bey gibi müstesna insanları, abide şahsiyetleri unutmayalım, ulvi insan hazinemizin kıymetini bilelim” mesajını veriyor.

Kurucular Kurulu Üyemiz İhsan Taşer Bey’in muhterem pederi Asım Taşer Bey’le yapılan “Kelimenin tam anlamıyla bir vakıf insan: Asım Taşer serlevhalı mülakat, aşağıdaki linkte yer alıyor.

http://www.dunyabizim.com/index.php?aType=haber&ArticleID=22412&q=asım+taşer

Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonu üyemiz Salih Ünüvar’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen Yayıncılık Söyleşisi’nde Dünya Bizim Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Erken katılımcı arkadaşlarımıza yazarlık için açık bir davette bulunmayı da ihmal etmedi.

Dünya Bizim’e ve Mehmet Erken’e yayıncılık serencamlarında kolaylıklar ve başarılar diliyoruz.

İbrahim Ethem Gören

Platformunuzu seçin ve paylaşın.