Edebiyat Okumaları’nda Cahit Zarifoğlu’nun “Bir Değirmendir Dünya” Adlı Eserini Ele Alıyoruz

Türkiye yakın tarihine fikirleriyle, eserleriyle ve duruşlarıyla etkide bulunan yazarlarımızın kitaplarını okuyup birlikte tartışacağımız Edebiyat Okumaları etkinliğimize başladık.

zarfoglu3

İki haftalık aralıklarla düzenlenecek etkinliğimizin ilkini 14 Kasım Perşembe günü Boğaziçi Konakta gerçekleştirdik. Elif Bayır (İngilizce Öğretmenliği’ 15 ) ve Usame Döner’in (İşletme’ 13) modaretörlüğünü üstlendiği etkinlikte , Cahit Zarifoğlu’nun Bir Değirmendir Bu Dünya isimli kitabının ilk bölümünde belirlenen parçaları ele aldık.

Programın genel amaçlarının ve kapsamının açıklanmasıyla başlayan program, yazarın fikir dünyası, öğrenimi, hayatı hakkında bilgi verilmesiyle devam etti. Daha önceden belirlenmiş kısımların tartışıldığı bölümde, katılımcılar kendi düşüncelerini ve önerilerini dile getirdiler.

zarifoglu1

Kitabın isminden yola çıkarak değirmen metaforunun tartışılmasıyla başlayan fikir alışverişi bölümünde katılımcılar ortaya atılan fikirleri dün, bugün, yarın başlıkları altında tartıştılar.

Genel girişin yapılmasının ardından belirlenen diğer bölümlerle devam edecek etkinlik önümüzdeki haftalarda da çalışmalarını sürdürecek.

zarfoglu2

 

Haber: Elif Bayır -İngilizce Öğretmenliği 3’üncü sınıf

Platformunuzu seçin ve paylaşın.