Hayatı Ciddiye Alan Dergi; Lacivert

12 Ekim 2015 Pazartesi günü Boğaziçi Konak’ta Lacivert Dergi genel yayın yönetmeni Meryem İlayda Atlas’ı Yayıncılık Söyleşileri programımızın bu seneki açılış etkinliğinde ağırladık.

lacivert1

Uzun sure ara verdiğimiz ve çok özlediğimiz fikir sanat etkinliklerine yayıncılık söyleşileriyle yeniden başladık. Dönemin ilk programında “Hayatı Ciddiye Alan Dergi” sloganlarıyla Lacivert Dergi genel yayın yönetmeni konakta misafirimiz oldu.

Yayıncılık alanına başarılı bir giriş yapan ve geçtiğimiz bir yılda çıkardıkları her sayıyla dikkatleri üzerine çeken Lacivert Dergi Ekim 2015 sayısında “Yerlilik” başlığı ile karşımıza çıktı. Modaratörümüz Elif Bayır’ın ve Lacivert Derginin genel yayın yönetmeni Meryem İlayda Atlas’ın kendilerini kısaca tanıtması ile başladımız söyleşimize derginin kuruluş aşamasını dinleyerek devam ettik.

Derginin kadın dergisi olarak algılanmasını anlatan Atlas, dergi ekibinin yarısının erkek olmasına ve konuların güncel hayattan seçiliyor olmasına rağmen bu algıyı halen kıramadıklarından bahsetti.

Bugüne kadar Gurbet, Mültecilik, Propoganda, Türkiye gibi birçok konuda okurlarıyla buluşan derginin bu ayki konusu olan “Yerlilik” üzerine konuştuk. Her ay bir dosya konusu ile çıkan ilk dergilerden olan Lacivert bu konuda daha sonra yayın hayatına başlayan Nihayet ve Cins gibi dergilere de örnek oldu.

Meryem Hanım’ın genel olarak yayıncılık serüvenini bizlerle paylaştığı söyleşimiz katılımcılardan gelen sorularla devam etti. Programımız moderatörümüzün konuğumuza hediyelerini takdim etmesi ile son buldu.

Dergi hakkında ayrıntılı bilgi için;

http://www.lacivertdergi.com/

https://twitter.com/lacivert_dergi

Yeni yayıncılık söyleşilerinde görüşmek üzere…

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.