LinkedIn Kıdemli Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Meryem Adak Mesleki Gelişim Sohbeti’nde Konuğumuz Oldu

24 Aralık saat 19:00’da Mesleki Gelişim Sohbetleri kapsamında LinkedIn Kıdemli Kurumsal İlişkiler Yöneticisi Meryem Adak’ı misafir ettik. Boğaziçi Konak’ta gerçekleşen bu güzel etkinlikte sadece güzel bilgiler öğrenmekle kalmadık, aynı zamanda oldukça hoş vakit geçirdik.

ma1

LinkedIn İrlanda ofisinde çalışan ve Türkiye pazarından sorumlu olan Meryem Adak, öğrenci ve mezunların beraber katılım sağladığı etkinlikte hem LinkedIn hesaplarının daha iyi kullanılması ile ilgili tüyolar verdi hem de yurt dışında çalışmanın nasıl bir deneyim olduğunu aktardı. Dinleyiciler arasında yer alan Meryem Adak’ın eşi Bilal Adak da, yurt dışında çalışıyor olmanın ne gibi artı ve eksileri olduğu konusunda konuşmaya katkıda bulundu.

Bireysel LinkedIn profillerinin güçlendirilmesi adına fotoğraf, deneyim ve ortak projeler gibi kısımların boş bırakılmaması gerektiğini vurgulayan Meryem Adak, arka planda büyük şirketlerin hangi anahtar kelimeler ile arama yaptığını da bizimle paylaştı. Hem çalıştığı ortamı hem de çalıştığı firmanın vizyonunu beğendiğini ifade eden kıdemli kurumsal ilişkiler yöneticisi, kendi yaşadığı tecrübeleri de güzel bir dille dinleyicilere aktardı.

Adba International Proje Yöneticisi Tarık Altuncu’nun moderatörlüğünü yaptığı sohbet, hep beraber fotoğraf çekilmesinin ardından son buldu. Katılımcıların bir kısmı notlar alırken, bir kısmı da hemen konuşmanın ardından LinkedIn sayfalarını güncellemeye başlamıştı bile.

ma2

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nda gerçekleştirdiği bu güzel sohbetten dolayı Meryem Adak’a ve arka planda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, henüz vakfımızın LinkedIn hesabını takip etmeyenleri de bu sayfaya bekliyoruz.

https://www.linkedin.com/grp/home?gid=2614243&trk=my_groups-tile-flipgrp

Haber: Muammer Dolmacı-Makine Mühendisliği’ 18

Platformunuzu seçin ve paylaşın.