Yıldız Holding İK Genel Müdürü Faruk Gözleveli Boğaziçi Konak’taydı

Moderatörlüğünü Türk Telekom Grubu İnsan Kaynakları İş Ortaklığı Müdürü Kenan Şahan’ın üstlendiği 11 Kasım Çarşamba günü düzenlenen Mesleki Gelişim Sohbeti’nde Yıldız Holding  İnsan Kaynakları Genel Müdürü Faruk Gözleveli’yi Boğaziçi Konak’ta misafir ettik.

fg1

Konuşmasına kendisini tanıtarak başlayan Faruk Bey, neden insan kaynakları departmanını seçerek uzmanlaştığını ve insan kayaklarından önce satış ve pazarlama departmanında çalışmanın kendisine iş hayatında nasıl katkılar sunduğu hakkındaki tecrübelerini dinleyenlere aktardı. Hem satış departmanında hem de insan kaynakları departmanı hakkında tecrübeye sahip Faruk Bey, dinleyicilerden gelen sorular doğrultusunda insan kaynakları ve  satış departmanının karşılaştırmalı analizini sundu.

Karşılıklı soru ve cevaplarla devam eden sohbette dinleyiciler, şirketlerde insan kaynaklarının üstlendiği işi alma sürecinde nelerin gerçekleştiğini, sürecin nasıl işlediğini, işe başvuranların işe kabul edilmeleri için hangi niteliklere sahip olmaları gerektiği hakkındaki soruları Faruk Bey’e yönelttiler. Faruk Bey özellikle iş başvurusundan önce kişinin ‘’ değer analizi’’ ni uygulayarak kişilik özelliklerine uygun işlere başvurmaları gerektiğini iletti. Ayrıca işe alma sürecinde gerçekleşen mülakatlarda, kendi başarı öyküsüne sahip kişilerin büyük avantaj kazanacağını dinleyenlerle paylaştı.

fg2

Katılımcıların öğrenci olması nedeniyle sohbet ” Şirketlerde Staj” konusunda soru – cevap biçiminde ilerledi. Faruk Bey özellikle üniversitede öğrencilik döneminde yapılan stajların kişilere neler yapabileceklerini göstermekle birlikte  neler yapamayacaklarını da öğrettiğini, yine bu stajların yeni yetkinlikler kazanmak için büyük bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Faruk Bey ile olan sohbetimizi, Yıldız Holding olarak nasıl staj imkanları sundukları ve işe alma durumlarında kişilerden  ne tür yetkinlikler bekledikleri konusunda bilgi alarak sona erdirdik.

Haber: Mehmet Emin Sağan (PDR ’19)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.