Mezuniyet Töreni Coşkusunu Yaşadık

Geleneksel 16. Mezuniyet Törenimiz, 2 Temmuz Cumartesi günü Boğaziçi Konak’ta coşkuyla gerçekleştirildi.

Mezuniyet heyecanı, saatler öncesinde Boğaziçi Konak bahçesini sarmıştı.

Boğaziçi Konak, yeni mezunları ve ailelerini ağırlamaya hazırdı.

Misafirleri kapıda görevli arkadaşlarımız karşıladı. Yeni mezun arkadaşlarımız törene, aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte gelmişti.

Öğrenci arkadaşlarımız ve eski mezunlarımız da bizi yalnız bırakmadılar. Mezuniyet heyecanını yaşamak, yeni mezunların sevinçlerine ortak olmak için Boğaziçi Konak bahçesinde yerlerini aldılar.

Mezunlarımızdan Ahmet Enes Güneş’in sunuculuğunu yaptığı 16. Mezuniyet Töreni programımız, sözlerin en güzeliyle, Lokman Suresi’yle başladı.

Kur’an tilavetini dinledikten sonra,  Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu açılış konuşmasını yaptı. Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’yla tanışma hikâyesini anlatan Haluk Bey; mezuniyetin öğrenciler kadar, tüm imkânlarını onları okutmak için kullanan aileleri de heyecanlandırdığını belirterek onları tebrik etti.

Haluk Bey’in bu samimi konuşmasından sonra, vakıf tanıtım videomuzu izledik.

Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker, onur konuğumuzdu. 25 yılı aşkın zamandır Boğaziçi Üniversitesi’nde dersler veren Selim Şeker, mezun arkadaşları ve ailelerini tebrik ederken, Allah’ın zenginliği istediğine, ilmi ise isteyene verdiğini hatırlattı ve ilmin zekatını vermenin gerekliliğine değindi.

Selim Şeker hocamızın ardından kürsüye, kendileri gibi mezun olan arkadaşlarının adına da bir şeyler söylemek üzere Şeyma Nur Ekren ve Semih Yener çıktı.

Yeni mezunlarımıza geçmeden önce, 25 yıllık mezunlarımızın diplomalarının tozunu almak, 25 yılın hatıralarını anmak üzere, 1986 yılı mezunlarımız için onlara plaketlerini sunduk. O yıllara ait fotoğraflarla hazırlanan sunumu herkes tatlı bir gülümsemeyle izledi. Ekrana yansıyan anılarla 25 yıllık mezunlarımız ‘öyle bir geçer zaman ki’ dedi; yeni mezun arkadaşlarımız ise25 yıl sonra da yine bu güzel dostluk atmosferinde buluşmayı diledi.

Sırada “Bir yıl nasıl geçti” sunumumuz vardı. Arkadaşlarımızın üniversite yıllarını birçok sosyal, kültürel ve ilmî etkinliklerle dolu dolu geçirdiklerine şahit olduk. Üniversite yıllarının sadece ders çalışmaktan ibaret bir zaman dilimi olmaktan çok öte olduğunun bir kanıtı olan bu güzel sunumun ardından sırada, En’ler hediye töreni vardı.

Ve artık heyecanla beklenen an gelmişti.

5 yıllık lisans hayatlarının ardından Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmaya hak kazanan öğrencilerimiz, tek tek sahneye davet edilerek büyüklerinin ellerinden plaketlerini aldılar. Çocuklarının bu mutlu günlerini paylaştığımız anne-babaların yüzlerinden mutlulukları okunuyordu.

Plaket töreninin ardından Fatih Elmalı’nın güzel duasına hep beraber ‘âmin’ dedik.

16. Mezuniyet Törenimiz, güzel anılarla son buldu.

Taze mezunlarımız ve aileleri, bu coşkulu ve heyecanlı mezuniyet töreninin ardından, “Boğaziçi Hatırası” fotografları çekilmeyi de ihmal etmediler.

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.