Liderler Kahvesi’nin Üçüncü Toplantısında Konuğumuz Ufuk Uyan’dı

Üçüncü toplantısını 25 Mart Cuma günü Etiler Cafe Crown’da gerçekleştiren Liderler Kahvesi’nin bu ayki konuğu Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. Genel Müdürü, değerli lider yönetici Ufuk Uyan’dı.

Sn. Bahattin Aydın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen Liderler Kahvesi, 60’a yakın Boğaziçili öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Lisans ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlayan Ufuk Uyan, bankacılık hayatına Al Baraka Türk’le başladı. Türkiye’de faizsiz bankacılığın yeni başladığı yıllarda bu işe giren Ufuk Bey, hiçbir zaman inançlarına ve değerlerine uymayan bir iş yapmadığını belirtti.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın kuruluşundan itibaren Kuveyt Türk ile beraber çalışan Ufuk Bey, başarının anahtarını dört madde halinde sıraladı;

  • Ekip: Olumlu düşünen fakat eleştirel yaklaşabilen bir ekip.
  • Ekibin Kontrolü: Periyodik olarak ekibin takip edilmesi ve gerekli bildirimlerin yapılması.
  • Vizyon: İyi bir analiz sonunda oluşturulan, ayakları yere basan bir vizyon sahibi olmak.
  • Performans değerlendirmesi: Başarının ödüllendirilmesi.

Kuveyt Türk için önemli bir kriz noktası olan Irak’ın işgalinde bile müşterilerinin güvenini kaybetmediklerini belirten Ufuk Bey, bu güveni dürüst ve etik bir bankacılık anlayışıyla sağlaıdıklarının altını çizdi.

Bulunduğu işte sebat etmesinin kendisine büyük getiriler sağladığını anlatan Ufuk Uyan, insanın inandığı bir işe sabırla devam etmesinin önemini vurguladı.

Bankacılık sektörüne ilgi duyan öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından Liderler Kahvesi, bir sonraki toplantısında yine bir lideri ağırlamak üzere son buldu.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.