15 Temmuz Etkinliklerinde Milletimizle Beraberdik

Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde yurdumuzun tüm şehirlerinde vatandaşlarımız meydanları doldurarak demokrasi ve istiklal nöbeti tuttu.

Memleketimizin yediden yetmişe, hemen her yaştan ferdi, necip milletimizin evlatları; Ümmet-i Muhammed, 15 Temmuz direniş ve mücadele ruhuyla vatanına, milletine, ülkesine, bayrağına sahip çıktı. Tekbir ve salalarla düşmanlara ve dünyaya oldukça net bir mesaj iletildi: “Türkiye’yi bölemeyeceksiniz, vatanımızı ele geçiremeyeceksiniz, hain emellerinize ulaşamayacaksınız.”

Vakıf olarak 15 Tammuz Fetullahçı Terör Örgütünün darbe girişiminin birinci yıl dönümü etkinliklerine en güçlü bir şekilde destek verdik.

14 Temmuz Cuma günü Milli İrade Platformunu’nun Saraçhane’de düzenlediği basın açıklamasına katılarak şehitlerimizi rahmetle andık, mücadele ruhumuzu tazeledik.

mip2 mip3

15 Temmuz Cumartesi günü 15 Temmuz Şehitlerinden Muhammet Ambar’ın Bağcılar Kirazlı mezarlığındaki kabri başında düzenlenen anma etkinliğine katıldık. Şehidimizin aiesinin, yakınlarının, vakıf mensuplarımızın ve vatandaşlarımızın iştirakiyle gerçekleşen programda Muhammed Ambar’ın pak ruhuna Fatihalar okuduk.

a1 a2

Şehidimizi anma programımızın ardından İstanbul 15 Temmuz direnişin sembol mekanlarından Kısıklı’da Kısıklı parkına vakıf çadırımızı kurarak nöbete başladık. Çadırımıza gelen arkadaşlarımızla hasbihal ettik. Akşam namazını Kısıklı Camii’nde cemaatle kıldıktan sonra mezun ve mensuplarımız tarafından okunan 3 hatm-i şerifin duasını yaptık. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar, milletimize birlik ve dirlik niyazıyla ellerimizi gökyüzüne kaldırdık.

k4k5

k8

Kısıklı parkındaki nöbetimiz gece boyunca devam etti. Öğrenci, mezun, mensup, kurucu ve mütevelli heyeti üyesi arkadaşlarımız demokrasi nöbetine yoğun ilgi gösterdi.

Vakıf Başkanımız Bahattin Aydın çadırımıza gelen arkadaşlarımızla tek tek ilgilendi. Çadırımız gecenin ilerleyen saatlerine kadar mensuplarımızın teşrifleriyle şenlendi.

Nöbetimizi 16 Temmuz Pazar günü saat 09:00 itibarıyla sonlandırıp vakıf çadırımızı topladık.

15 Temmuz gazilerimize Cenab-ı Hakk’tan şifalar niyaz ediyoruz. Şehit yakınlarına sabr-ı cemil diliyoruz. 15 Temmuz Şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle şad ediyoruz. Ruhları şad; mekanları Firdevs, makamları âli olsun.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.