Umre Kafilemizi Kutlu Topraklara Uğurladık…

9 Ağustos -21 Ramazan- Perşembe Akşamı kutlu yolculuğun heyecanlı yolcuları ve onları aynı heyecanla uğurlayacak olanlar olarak Boğaziçi Konak’ta toplandık. Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen Umre Semineri 9. Kutlu Yolculuğun habercisiydi, geri sayım başlamıştı. Boğaziçi Yöneticiler Vakfı mensubu ağabey ve ablaları Boğaziçili öğrenci kardeşlerini her sene olduğu gibi bu sene de mübarek topraklara gönderiyordu. Gençken oraları görmenin ve ibadete sıfır noktasında doymanın lezzetini bu yıl da 12 öğrenci tadacak.

Umre vazifesi hakkında bilgi sahibi olmak ve manevi olarak son hazırlıkları yapabilmek için Perşembe akşamı Boğaziçi Konak’ta Umre Semineri düzenlendi. Önce iftar için Konak’ta toplandık. Konak’ın içine ve bahçesine kurulmuş iftar sofralarında ezanı bekleyen ve önümüzdeki günlerin ezanlarını nerede dinleyeceklerini hayal eden öğrenciler yavaş yavaş toplanıyordu. Yanlarında geçmiş yıllarda bu lezzeti tadan ve önümüzdeki yıllarda nasip olmasını dileyen arkadaşlarıyla birlikte öğrenciler, aileleri ve umre kafilesinin diğer mensupları da vardı. İftarımızı yaptıktan ve akşam namazlarımızı eda ettikten sonra seminer salonuna geçtik.

Celaleddin Gökçek ağabeyimiz o kulaklarımızın pasını silen güzel üslubu ve mübarek topraklarda çekilmiş fotoğraflarla bizlere bir sunum gerçekleştirdi. Mescid-i Nebevi’de Efendimiz (sav)i ziyaret etmenin adabı ve inceliklerini dinledik, Kâbe’de edilecek tavafları, Safa ile Merve arasında yapılacak say’ın nasıl olması gerektiğini öğrendik.  Ayrıca havadan çekilmiş fotoğraflarla ve krokilerle de gidilecek yerleri zihinlerimizde tasavvur ettik. Aralarda anlattığı rivayet ve yaşanmış hikâyelerle hepimizi duygulandıran Celaleddin Ağabeyimiz, kutsal topraklarda nasıl dua edilmesi gerektiğinden de bahsederek sunumunu bitirdi.

Arkasından yıllardır Umre kafilesi ve öğrenci kardeşleriyle umresini yapan ve bu yıl da yolculuğa rehberlik edecek olan Fatih Elmalı Ağabeyimiz söz aldı ve bizlerle heyecanını paylaştı. Oralara neden gitmemiz gerektiğini, buna nasıl ihtiyaç duyduğumuzu anlattı. İftar ve seminerde 75 kişiydik; kafile ise 40 kişiden oluşuyordu. Ve Ramazanın tüm bereketi üzerine sinmiş olan bu Umre seminerinde görünen şuydu ki; umreye gidecek olsun olmasın orada bulunan herkes, bu kutlu yolculuğun heyecanını kalbinde hissediyordu.

Seminerin ardından cemaatle teravih namazını kıldık.

13 Ağustos Pazartesi akşamı ise yine Boğaziçi Konak’ta 9. Umre Kafilemizi uğurlamak üzere toplandık.

Nafi Baba Camii emekli imamı Fikri Hoca, ilk defaumre ibadeti yapacak olan arkadaşlarımıza umre ziyareti hakkında bilgiler verdi. Ardından Fikri Hoca’nın dualarına hep birlikte “âmin” dedik.

9. Umre Kafilemizi 10 günlük bu kutlu yolculuğa Boğaziçi Konak’tan uğurladık…

Platformunuzu seçin ve paylaşın.