Ankara’daki Mensuplarımızla İftarda Buluştuk

Ankara’da yaşayan mensuplarıımızdan gelen taleplerle bu yıl ilk defa organize edilen iftar programı 19 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi.

ankaraiftarı2

Boğaziçi Konak’ın havasını biraz olsun hissetmek için mekan olarak Hamamönü’nde yer alan Ankara’nın manevi merkezlerinden Tacettin Dergahı yakınlarında Ankara Düşünce ve Araştırma Merkezi Konağı (ADAM)seçilmişti.  Boğaz havası yoktu belki, belki İstanbul’daki iftar organizasyonundaki gibi katılımcı sayısı bini geçmiyordu. Ama Ankara’da ilk defa yapılan vakıf faaliyetinin heyecanını tüm katılımcılarda görmek mümkündü.

Ezan okunmasıyla yaklaşık 100 kişilik öğrenci, mezun ve ailelerinden oluşan misafirlerimizle birlikte oruç açıldı. İftarın ardından vakfımız mensuplarından olup ADAM yönetimindeki görevi sebebiyle bize ev sahipliği yapan Murat Ali Yülek (Makine Mühendisliği 1988)’in konuşmasının ardından, İstanbul’dan katılan vakfımız yönetiminden Hüseyin Bayraktar (Bilgisayar Programcılığı’ 90) selamlama konuşması gerçekleştirdi. Yine İstanbul’dan katılan Öğrenci ve Mezunlarla İlişkiler Komisyonumuzun Başkanı olan İsmail Benli (işletme’09), komisyon üyelerinden Samet Özdoğan (İnşaat Müghendisliği’ 13) ve Ankara’daki mezunlarımız adına Havva Karamanlı (Endüstri Mühendisliği’ 07) birer konuşma yaparak komisyon etkinliklerinden ve Ankara’da talep olması durumunda gerçekleştirilebilecek etkinliklerden bahsettiler.

ankaraiftarı4

Programın ardından konuklarımız bir başka faaliyette bir araya gelebilme temennisiyle geleneksel olmaya aday olan iftar programından ayrıldılar.

Haber: Rabia Tuba Görgülü (Politika’ 10)- Havva Karamanlı Elbüken (Endüstri Mühendisliği’ 07)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.