Mensuplarımızla Geleneksel İftarımızda Buluştuk

27 Haziran Cumartesi akşamı Boğaziçi Konak bahçesinde düzenlediğimiz Geleneksel Mezunlar İftarı’nda öğrencilerimiz, mezunlarımız ve aileleriyle bir araya geldik. Her yıl hepimizin sabırsızlıkla beklediği iftarımız 1250 mensubumuzun katılımıyla gerçekleşti.

iftar15

Her zaman olduğu gibi öğlen saatlerinde başlayan hazırlıklarımız bahçemizin hemen her köşesinde misafirlerimiz gelene kadar devam etti. Saat 17.00 sularında meteorolojinin tahminleri tutmuş ve beklenen rahmet Boğaziçi Konak’a da uğramıştı. İftar ikramını ve masaları hazırlayan ekipler kısa süreli paniğe kapılsa da 10 dakika kadar süren rahmet, geride etrafa yayılan mis gibi toprak kokusunu bırakarak Hisarüstü’nü terk etti.

Yaklaşan iftar saatiyle birlikte Boğaziçi Konak misafirleriyle doldu taştı. İftar öncesindeki Kur’an-ı Kerim tilavetini ve arkasından Ezan-ı Muhammedi’yi Ukrayna Diyanet İşleri Eski Başkan Vekili Hıdır Kartal Hocaefendi’den dinledik.

iftar21

İftarımızı hem Ramazanın hem de bir arada olmanın rahmeti ve huzuruyla yaptıktan sonra masalarımızda sohbet ederken, Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu’nun yapmış olduğu selamlama konuşmasına dikkat kesildik. Haluk Bey’in ardından da Kurucular Kurulu Üyemiz Oral Avcı (Fizik’ 83) misafirlerimize seslendi. Oral Bey kendi öğrencilik yıllarındaki siyaset sahnesi ile bugünü karşılaştırarak şu anda bir Boğaziçili Başbakan’a sahip olmanın getirdiği avantaja vurgu yaptı. Oral Bey’den sonra ise Mütevelli Heyeti Üyemiz, Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Karahan Hanım bir konuşma yaptı. Yanı başımızdaki coğrafyada yaşanan sıkıntıları anan ve bu bağlamda birlik olmanın önemine dikkat çeken Hatice Hanım, iftarımız gibi kaynaşmalarla her geçen gün büyüyen BYV ailesinin ülkemiz için büyük bir kazanç olduğunu vurguladı.

iftar22

Konuşmalar sonrası iftar programımız için Boğaziçi Konak’a gelerek bu güzel topluluğa dâhil olan misafirlerimiz bir başka programda yeniden bir araya gelebilme duasıyla ayrıldılar.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.