Dijital Pazarlama Konulu Sohbette Uzman İsimleri Ağırladık

3 Nisan Perşembe günü Boğaziçi Konak’ta Profesyonel Kariyer Sohbetleri kapsamında düzenlediğimiz Dijital Pazarlama Sohbeti’nde  TicToc Global Pazarlama Operasyon Yöneticisi/Türkiye Ülke Müdürü Ömer Lütfi Diri ile THY İnteraktif Pazarlama İletişimi Müdürü Neşet Dereli’yi ağırladık.

dp6

Kendi öz geçmişleri hakkında kısa bir bilgi veren konuklarımız sohbeti soru cevap şeklinde sürdürdüler. Ömer Lütfi Bey dijital alanda ilerlemek isteyen kişilerin yaşadığı zorluklardan bahsedip bu alanda hem girişimcilerin hem yatırımcıların çekimser davrandığına vurgu yaptı.Bu noktadan hareketle “neden Türkiye’den whatsapp çıkmaz?” sorusunun cevabında ortamın müsait olmamasının, hem girişimci hem finansal yatırımcıların bu alana ilgi duymamasından kaynaklandığını vurgulayan konuklarımız bir bitkinin filizlenmesi için koşulların buna uygun olması gerektiğini dile getirdiler.

Dijital pazarlama sektöründe kariyer yapmak isteyen kişilerin, girişimcilerin yanı sıra toplum içinde de pek destek bulamadığını belirten konuklarımız, bunun da bu alana karşı soğukluğu arttırdığını ve Türkiye’de bir marka oluşturmayı zorlaştırdığını söylediler.

dp5

Dinleyicilerden gelen “yazılım alanında ilerlemek için ne yapmalıyız?” sorusuna da biraz esprili bir şekilde cevap veren Ömer Lütfi Bey “elinizde ne var ne yoksa satın ve bir süreliğine Los Angeles’a, Silikon Vadisi’ne gidin” dedi. Yazılımcıların fikirlerini değerlendirebilmek için ortamın oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

Öne çıkan markaların oluşum süreçlerinden bahsederek devam eden keyifli sohbetimiz konuklarımıza hediye takdimi ile son buldu.

Haber: Ebru Karabulut- Okul Öncesi Öğretmenliği’ 16

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.