İçinizden Biri’nin Hikâyesini Dinledik

15 Mayıs Cuma günü İçinizden Biri programında okuduğu bölümde mutlu olmayan, fakat tükenmeyen azmi ve sabrıyla sıkıntılarını avantaja dönüştüren örnek bir arkadaşımızla, Kübra Fırat’la buluştuk.

ib1

Sıradan, kendi halinde bir öğrenci olan Kübra’dan ailesinin bir beklentisi yoktu. Sırf meslek sahibi olsun diye kız meslek lisesine kaydolur. Liseye başladıktan sonra çalışıp bir şeyler başarabileceğini anlar. Azmeder ve Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü kazanır. Kübra bu arada psikoloji alanına da ilgi duyuyordu. Okulda çift anadal programına başvurur, fakat kabul alamaz. Kübra sonra BÜ’de yüksek lisansa başvurur, okulunda yüksek lisansa devam ederken Londra’da yüksek lisans-doktora programına kabul edildiğini öğrenir.

Kübra bundan sonra eğitim hayatına Londra’da devam edecek ve Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tezine doktora yaptıktan sonra devam edecek.

Kübra Fırat öğrenim hayatı boyunca sürekli kendini geliştiren bir arkadaşımız…Öyle ki “Öğrendikçe öğrenmeye olan merakım arttı” diyor. Engeller karşısında pes etmemiş, azmin ve kararlılığın açık bir örneği…

İçinizden Biri’ne katılan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden oluşan dinleyici grubumuz, Kübra arkadaşımızın yaşadıklarını onun ağzından dinleyip inanarak, şükrederek ve azimle çalışarak hedeflenen alanlarda çalışmak/öğrenim görmenin gerçek hikayesini duymuş oldular.

Haber: Eslem Gözde Fide-Okul Öncesi Öğretmenliği’ 18

Platformunuzu seçin ve paylaşın.