Vakfımız Çatısı Altındaki İlk Eğitimciler Buluşmasını Gerçekleştirdik

15 Mayıs Perşembe günü Eda Kesici’nin (İngilizce Öğretmenliği’ 14) moderatörlüğünde gerçekleşen,  eğitim alanındaki konuklarımızın ve eğitim fakültesi öğrencilerimizin katıldığı BYV Eğitimciler Buluşması’nda, Fatih Üniversitesi PDR bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Hakan Karataş (TKL’ 98), TTNET Yetenek Yönetimi ve İşe Alım Müdürü Kenan Şahan (PDR’ 05) ve Öğretmen Esen Hanımı konuk ettik.

egitim1

Katılımcıların öncelikle tecrübelerini paylaşmalarıyla başlayan etkinliğimiz, öğrenci arkadaşlarımızın merak ettikleri noktalara değinilmesiyle sürdü.

Buluşmada ilk sözü TTNET Yetenek Yönetimi ve İşe Alım Müdürü Kenan Şahan aldı. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik mezunu olan Kenan Şahan kendi öğrenim hayatını ve tecrübelerini öğrencilere aktarırken, öğretmenlik yaptığı süreçte yaşadığı etkileyici hikayeleri de arkadaşlarımızla paylaştı. Görev yaptığı bir okulda karşılaştığı öğrenme güçlüğü çeken bir öğrenciyle kurduğu dostluğu ve öğrencinin hayatındaki değişimi anlatırken arkadaşlarımızın ileride üstlenecekleri görevin altını çizdi.

İkinci olarak dinleme fırsatı bulduğumuz İbrahim Hakan Karataş da kendi hayatından Türkiye’deki güncel eğitim sistemi hakkında bilgiler verdi. Daha önce bir özel okul ve üç farklı devlet okulunda çalışan Karataş, Türkiye’nin eğitim sistemine yönelik olarak, özel sektörün nitelikli öğretmene duyduğu ihtiyaçtan ve devlet okullardaki öğretmen açığından söz  etti.

egitim2

İbrahim Hakan Bey’in konuğu olarak programa katılan ve İstanbul’da bir köy okulunda öğretmenlik yapan Esen Hanım’ın anlattıkları da çok dikkat çekiciydi. İstanbul’da olmasına rağmen okullarındaki branş öğretmeni açığından ve okullardaki sosyal faaliyetlerin gerçekleşmesindeki zorluktan bahseden Esen Hanım, arkadaşlarımızın öncelikli görevlerinin sorumluluk almak ve fedakarlıkta bulunmak olduğuna değindi.

Farklı branşlarda öğretmen adaylarından oluşan arkadaşlarımızın değerler eğitimi, özel sektör ve eğitim sistemi hakkında sorularıyla devam eden buluşmamız, önümüzdeki dönemlerde tekrar bir araya gelme sözleriyle sona erdi.

Haber: Elif Bayır-İngilizce Öğretmenliği’ 15

egitim3

Platformunuzu seçin ve paylaşın.