Hanım Öğrenciler İş Hayatı ve Kadın Programında Dr. Hatice Karahan İle Bir Araya Geldi

Hanımlar için iş hayatını farklı boyutlarıyla ele alıp, mezuniyet sonrasıyla ilgili soru işaretlerini gidermeyi ve Boğaziçili hanım öğrencilerin çalışma hayatına daha emin adımlarla girmesini sağlamayı amaçladığımız İş Hayatı ve Kadın başlıklı programımız 18 Kasım Pazartesi günü Boğaziçi Konak’ta gerçekleşti.

hk1

Akademisyen-Ekonomist Dr.Hatice Karahan yönetiminde düzenlenen etkinlikte Karahan konuşmasına kadının iş hayatında edindiği konumun önemine vurgu yaparak başladı. Bizlere kendi hayatından kesitler sunan Hatice Hanım, İmam Hatip Lisesi’nden mezun olup Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanır. Mezun olduğunda gerek kadın gerekse başörtülü oluşunun iş hayatı üzerine getirdiği dezavantajlar onu İktisat üzerine yüksek lisans ve doktora yapmaya iter. Bu programları başarıyla tamamlaması ise onun iş hayatında kabul görmesini nihayet kaçınılmaz kılar. Hatice Hanım’ın anlattığı bu kesitler bizlere zorlukları engel bilip pes etmek yerine yapabileceklerimizin en iyilerini yaparak bunların üstesinden gelebileceğimizi öğütler nitelikteydi.

Anlatılanların heyecanıyla bizler de “olmak istediğimiz bizleri” konuşabileceğimiz bir ortam bulduk. Her birimizin istek ve hedeflerini birer birer dinleyen Dr. Hatice Karahan, hedefimize ulaştıracak yolda atılabilecek adımlardan bahsetti kısa kısa…

İleriki zamanlarda başka başarı hikâyeleriyle devam edecek bu programlar bizleri olmak istediğimizin en iyisi olmaya götürmeyi hedefliyor.

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.