İş Hayatı ve Kadın Sohbeti Programı Yoğun İlgi Gördü

ik2

Akademisyen-Ekonomist Dr. Hatice Karahan yönetiminde mezuniyet sonrası hanımlar için iş hayatını farklı boyutlarıyla ele alıp, mezuniyet sonrasıyla ilgili soru işaretlerini gidermeyi amaçlayan ve güz döneminde başlatılan İş Hayatı ve Kadın Sohbeti programı, her oturumda yeni arkadaşlarımızı aramıza katarak yoluna devam ediyor. Sohbetin 21 Şubat Cuma akşamı düzenlenen oturumu oldukça yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Programın başında Dr. Hatice Karahan geçen dönem ki oturumlara katılamayanlar için kendini tanıtarak söze başladı ve ardından son iki oturumda neler yapıldığını özetledi. Hatice Hanım’ın girişinin ardından da katılımcı öğrenciler tek tek söz alarak kendilerini tanıttılar.

Samimi bir sohbet havasında geçen konuşmalarda söz alanların kimi okuduğu bölümden oldukça memnunken, kimisi ise farklı alanlara geçmek istiyor. Bazı öğrenciler ise bölümü dışında geliştirdiği bir yeteneğine daha hayatında yer vermek istiyor. Kişinin sahip olduğu farklı yetenekleri birer hazine olarak değerlendiren Dr. Hatice Karahan “Birbirinden farklı yeteneklere sahip olabilirsiniz. Tüm bunları ortaya çıkarıp değerlendirmek için, birbirimize destek olmak için buradayız.” sözleriyle bilgi alışverişinin önemine değindi.  Hatice Hanım, öğrencilerimize yol gösterici tavsiyelerde bulunurken gerek özelinde İş Hayatı ve Kadın Sohbetleri’nde gerekse vakfımızda gerçekleştirilen diğer pek çok programda katılanlara destek olup, tecrübe ve bilgi aktarımının amaçlandığının altını çizdi.

İnteraktif bir şekilde saat 22:00 sularına kadar süren sohbetten moderatörümüz Hatice Hanım ve öğrenci arkadaşlarımız memnun bir şekilde ayrıldılar.

ik1

 

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.