PYSP-2009 başladı

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenime devam eden ve yeni mezun olmuş yönetici adaylarına kariyerlerini daha sağlıklı planlayabilmeleri, çalışma hayatında ihtiyaç duyacakları gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak, iş dünyasındaki yoğun rekabet ortamına daha iyi hazırlanmaları için destek olmak amacıyla düzenlediğimiz Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programı (PYSP) 14 Mart Cumartesi günü Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş’un İş Hayatına Hazırlık ve Kariyer Yönetimi konulu semineriyle başladı.
 
Prof. Dr. Erdoğmuş’un, katılımcıları iş hayatına hazırlanma, işe giriş ve kariyer süreçleriyle ilgili hususlarda bilgilendirdiği, interaktif bir ortamda gerçekleşen seminerin anahtar kelimeleri “takım çalışması, kariyer; performans ve eğitim” oldu.
 
Doç. Dr. Lokman Gündüz tarafından 18 Mart Çarşamba günü düzenlenecek PYSP-2009’un ikinci seminerinin başlığı Uluslararası Finansal Sistem…
 
İş Ahlakı ve Erdemli Yöneticilik, İnsan Kaynakları Yönetimi, Pazarlama ve Satış Yönetimi, Üretim ve Kalite Yönetimi, Türkiye Ekonomisi, Girişimcilik, Stratejik Yönetim, İşletmelerde Yeniden Yapılanma (BPR) ve İş Süreçleri Yönetimi (BPM), Kurumsallaşma ve İşletme Yönetimi, Lojistik ve Dış Ticaret Liderlik ve Strateji, PYSP-2009’un, her biri alanında uzman akademisyen, yönetici ve iş adamları tarafından verilecek seminerlerinin konularını oluşturuyor.
 
PYSP kapsamında örnek olaylar ve örnek işletme uygulamaları kullanılarak katılımcı bir biçimde eğitimlerin pekiştirilmesinin (Workshop) ardından, 2 Mayıs Cumartesi günü Hayat Temizlik ve Sağlık Ürünleri A.Ş.’nin İzmit fabrika tesislerine verilen eğitimlerin sanayi/işletme ortamında gözlemlenmesi amacıyla işletme ziyareti yapılacak.
 
Mayıs ayının ilk haftasında düzenlenmesi planlanan kapanış oturumu ve sertifika dağıtım merasimiyle birlikte PYSP-2009 tamamlanmış olacak.
 
Programa destek olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
 
Bu vesileyle selam eder; hayırlı çalışmalar dileriz.
 
Saygılarımızla,
 
Boğaziçi Yöneticiler Vakfı
Yönetim Kültürü Komisyonu
 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.