PYSP-8 Kapanış Oturumu ve Sertifika Töreniyle Sona Erdi

Her yıl öğrenci ve mezunlarımızı iş hayatına en iyi şekilde hazırlayabilmek, yöneticilik vasıflarını geliştirmek için düzenlediğimiz Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programı, Mustafa Özel’in katıldığı kapanış oturumuyla sona erdi.

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş’un yönetiminde gerçekleşen 52 saatlik Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programı, 15 Kasım’da Nihat Hocamızın “İş Hayatına Hazırlık ve Kariyer Yönetimi” semineriyle başlamıştı.

19 Kasım’da 2 farklı seminer gerçekleşti. Ülker Kellogg’s Pazarlama Müdürü Nihal Gül, Pazarlama Yönetimi Eğitimi’nde şirketler için vazgeçilmez bir öneme sahip olan pazarlama sanatını anlattı. Ekonomi Sohbetleri’nden tanıdığımız Ecobank Baş ekonomisti Ömer Faruk Baykal da Türkiye Ekonomisi seminerinde, şirketlerin faaliyetlerini etkileyen ekonomik gelişmelerin takibi, değerlendirilmesi ve planlanması konularına değindi.

İnsan Kaynakları Yönetimi seminerinde Avea – Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Bahattin Aydın katılımcılara, işletmelerin insan kaynakları planlaması, eleman bulma ve seçme, işe alma, performans değerlendirmesi ve ücret planlaması gibi konularda sistematik bir bakış açısı kazandırdı.

Kastamonu Entegre Ağaç Sanayii ve Tic. A.Ş. – Lojistik Direktörü Halim Sırçancı, Lojistik ve Dış Ticaret seminerinde, özellikle her gün daha fazla önem kazanan dış ticaretin temelleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Dr. Hüseyin Çırpan’ın verdiği Kişisel Planlama ve Zaman Yönetimi semineri, en değerli sermayemiz olan ve azlığından yakındığımız zamanımızı doğru tekniklerle en etkin şekilde planlayarak kişisel performans ve iş verimliliğini arttırma becerisi kazandırdı.

3 Aralık’ta gerçekleşen seminerlerimizden ilki, Ziya Gökçek tarafından verilen İş Ahlakı ve Erdemli Yöneticilik semineri, profesyonel iş dünyasının rekabetçi ortamında iş ahlakından vazgeçmeden yöneticilik yapabilmenin inceliklerine değindi. Günün ikinci semineri, THY Reklam ve Tanıtım Danışmanı Serdar Özer Öztürk’ün verdiği Stratejik Marka Yönetimi seminerinde, tüketicilerin markayı nasıl algıladığından yola çıkarak marka yönetiminin temelleri anlatıldı.

Bir Yönetim Modeli; Süleymaniye başlıklı seminerde eğitim uzmanı ve araştırmacı yazar İbrahim Zeyd Gerçik bizlerleydi.

10 Aralık’taki seminerlerimizin ilki, BİM A.Ş. CFO ve İcra Kurulu Üyesi, Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu tarafından verildi. Stratejik Yönetim seminerinde katılımcılar, yöneticilik ve stratejik yönetim planlaması hakkında bilgi edindi. Günün ikinci semineri, eğitim danışmanı ve yazar Anıl Altaş tarafından verilen Elektronik Ticaret semineriydi. Gün geçtikçe pazar payı artan elektronik ticaret iş modelleri anlatıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Erhan Erken’in verdiği Girişimcilik seminerinde, günümüzün artan rekabet ortamına girişimci olarak adım atmak ve iş kurma-büyütme-geliştirme süreçlerinin iç dinamikleri anlatıldı.

İşletmelerde İş Süreçleri Yönetimi, THY Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojileri Başkanı Adnan Metin tarafından verildi. İş Süreçleri Yönetimi Nedir? Neden İş Süreçleri Yönetimi? Sorularının cevaplandığı seminerde, Operasyonel Risk Yönetimi ve BPM Süreç Optimizasyonu üzerinde duruldu.

24 Aralık’ta düzenlenen Saha İncelemesinde, Turkish DO&CO Havayolu İkram A.Ş. ziyaret edildi.

TCMB Banka Meclis Üyesi Dr. Lokman Gündüz tarafından verilen Uluslararası Finansal Sistem seminerinde, finans yönetimini daha etkin hale getirmek, finansal kaynakları daha doğru kullanmak konularında bilgiler verildi.

PYSP seminerlerinin sonuncusu olan Liderlik ve Strateji, İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mustafa Özel tarafından 31 Aralık’ta verildi.

Bu son oturumun ardından PYSP yönetimini üstlenen Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş’la PYSP değerlendirmesi yaptık.

Bu yıl 8.sini tamamladığımız ve 7 hafta süren Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programımız, Sertifika Töreni ile son buldu.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.