PYSP Saha İncelemesi THY Teknik A.Ş.’de yapıldı

PYSP (Profesyonel Yöneticilik Sertifika Programı) Katılımcıları, teknik saha incelemesinde bulunmak ve kurumsal yapısını daha yakından tanımak amacıyla Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ile Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

22 Ocak sabahında Rumeli Hisarüstü’nde buluşan PYSP ekibi hep birlikte Atatürk Havalimanı’na hareket etti. Orada uzman kadro tarafından karşılanan arkadaşlarımız, gerekli güvenlik önlemlerinden geçerek bir ekip rehberliğinde THY Teknik A.Ş.’deki inceleme gezisine başladı.

Yaklaşık iki saat süren teknik gezi boyunca ekibimiz, uçakların periyodik bakım ve tamirlerinin yapıldığı iki büyük hangarı inceledi.

Daha sonra uçağın havadayken neredeyse tüm kontrollerinin yapılabildiği ve aynı zamanda bir kriz masası gibi çalışan hat takip merkezinde bir sunum dinleyen arkadaşlarımız, uçuş esnasında meydana gelebilecek aksaklıklara yerden nasıl müdahale edilebildiği hakkında da bilgilenmiş oldu.

Hangar bünyesindeki çeşitli destek atelyelerini de ziyaret eden ekibimiz gezinin bu ilk durağını tamamlayarak Uçuş Eğitim Merkezi’ne doğru harekete geçti.Uçuş Eğitim Merkezi’nde uzman rehber eşliğinde kabin görevlilerinin eğitimleri hakkında uygulamalı bilgi verildi. Gezinin belki de en eğlenceli dakikalarının yaşandığı bölüm de burası idi. Model kabinlerdeki uygulamalı eğitimleri gören arkadaşlarımız daha sonra uçaktan acil durum tahliyelerinin de nasıl gerçekleştirildiğini bizatihi deneyerek öğrenmiş oldular.


Son olarak uçuş simulatorlerinin bulunduğu kısmı ziyaret eden ekip, burada çok pahalı ve donanımlı modern araçlarda gerçekleştirilen uçuş eğitimlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi aldıktan sonra gezi ve incelemelerini tamamladılar.

İki saatlik bu ikinci bölümün ardından ekibimiz geziyi tamamlayarak Türk Hava Yolları’ndan ayrıldı.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.